Hakkımızda

Merhaba değerli ziyaretçi. Sitemizde SEO için fayda sağlayacağın kaliteli içerikler, SEO kaynakları, Dünya’dan uzmanların paylaşımlarını, etkinlikleri veçok daha fazlasını bulabilirsin. Biz arama motoru optimizasyonu konusuna gönül vermiş ve aynı zamanda bir web siteye ziyaretçi getirebilecek online her alanda bilgi edinme ve uzmanlaşma gerekliliğinde zaman geçiren bir grup deliyiz. Kendimizi böyle tanımlıyoruz. Spamsız SEO da denebilir.

Biz Türkiye’de Google, Yandex ve diğer kullanılan arama motorlarında organik trafik kazanma konusuna baya bir kafa yordum ve çalıştık. Peki, neden arama motorları? Bu soruya ‘Neden Google?’ yazımızda cevap verdik. Bir ara göz atarsın. Şöyle bir soru ile başladık bu yolculuğa; ‘İnternet’te ne oluyor?’ Ben bu sitelere giriyorum, bilgi alıyorum, ürün alıyorum, hizmet alıyorum ama bunlara nasıl ulaşıyorum ve bunlar neden varlar? İşte bu soruya cevap ararken yıllar içinde yüzlerce web sitesini açtık kapattık, testler yaptık ve kendimizi geliştirdik. Şu cevaba vardık; ‘İnternet sitesi kendini iyi anlatmalı ve ulaşılabilir olmalı.’ İşte bu kadar basitmiş.

Söylemesi ne kadar da kolay. Yüz milyon dolarlık şirketler, binlerce internet sitesi, on binlerce rakip. Devasa bir bulut. Buradan iyi bir inceleme ile sadece yapılanları damıtarak bile süper bir yol alabiliriz. Yani yeni bir şey ortaya koymaya bile gerek yokmuş. Var olanları güncelle yeter. Siz bunu bu kadar kolay anlamayın da, neyse. 🙂

Siz değerli ziyaretçiler için çeşitli içerikler hazırladık ve hazırlamaya devam edeceğiz. Rehber kısmında bu içeriklere ulaşabilirsiniz. Bu yazıları en geç 15 günde bir güncelliyoruz. Arada bir uğrarsanız yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde Google ürünleri hakkında her sorunuza cevap veren Google Webmaster Forum bölümüne ve bir çok soruya detaylı paylaşım yapılmış olan Google Yardım sayfalarına bakabilirsiniz. Ayrıca hizmetler sayfamızdan hizmet detaylarına bakabilirsiniz.