tek mağazalı işletmeler için seo
Blog

Tek Mağazalı İşletmeler İçin SEO Önerileri (Eticaret)

Yorum Yap, Düşüncelerini Belirt!

Merhaba değerli işletme sahipleri. İçinde bulunduğunuz içerik internetten rastgele içeriklerden alınan çalıntı bir içerik değil tamamen edindiğimiz tecrübeler sonucunda gördüğümüz ve vardığımız sonuçların bir ürünüdür. O yüzden rahat olabilirsiniz. Öncelikle tek mağazalı işletmelerin neden internette var olması gerektiğine dair bir bilgi verelim daha sonra da Seo tavsiyelerine geçelim.

Tek Mağazalı İşletme Neden İnternette Var Olmalıdır?

Tek mağazalı işletmeler gördüğümüz kadarıyla sadece bir alanda var olmayı hedefliyorlar ve o alandaki büyük rekabet içinde takılı kalıyorlar. Yani sadece Facebook reklam, sadece Instagram sayfası büyütme ve reklam, sadece müthiş zorlu bir SEO ya da sadece Google reklamları gibi alanlardan birisinde ilerlemeye çalışıyorlar. Halbuki bu alanlardan sadece birisinde takılıp kalmak yerine iyi optimize edilmiş bir plan ile hepsinde az ve öz bir ilerleme ile çok büyük kazançlar elde edilebilir. Ya da sadece birini seçecek olsak bile o alanda savaşa girer gibi anında bir dalma ile büyük internette kayıp olur gidersiniz. Ya da günde 50 dönüş alma fırsatınız varken 5 dönüş alırsınız.

Peki Ne Yamalı?

Peki ne yapmalı sorusunun cevabı çok açıktır: Optimizasyon. Yani bulunduğunuz alanın niş ve nadir alanlarını bulmak ve yavaş yavaş ilerlemek. Sonuç olarak diyoruz ki önce bir günde 30 trafik alın daha sonra günde 300 trafiği hedeflersiniz.

Biz SEO konusunda neler yapabileceğinize hemen göz atalım?

Küçük Eticaret Siteleri İçin SEO Tavsiyeleri

1- Teknik hatalardan kurtulmalı ve sitenin doru çalışıp çalışmadığını öğrenmelisiniz;

Sitenizi çeşitli analiz araçları ile inceleyebilirsiniz. Böylece sitede bulunana teknik hataları görebilirsiniz. Bunun için DeepCrawl aracı önerimizdir. Dakikalar içinde sitenizdeki bütün teknik sorunları ortaya koyuyor. Aynı şekilde hızlı bir hosting şirketi ile çalışmalısınız.

2- Önce dev siteleri değil de ufak siteleri geçmeyi hedefleyin;

Bu cümlemizde açıkça şunu diyoruz. Öncelikle ‘kravat’ kelimesini değil de ‘kravat modelleri 2019’ kelimesini hedefleyin. Önce bir daha az rekabet olan kelimeden başlayın sitede satış olsun ve bir trafik girişi olsun. Daha sonra zor kelimeler için çalışmaya başlarsınız. Bu durumu basitçe açıkladık. Anladınız siz 🙂

3- Markanızı öne çıkarmayı unutmayın;

Marka ismi her şeydir. Keyword bir domaine sahip olsanız bile marka isminizi ön planda tutmaya çalışın. Sitenize gelecek en iyi trafik marka isminden gelen olacaktır. Bu aramalardaki satış oranı diğer tüm aramalara göre daha yüksek olacaktır. Elbette bu da bir süreç, sabırlı olun.

4- Büyük eticaret sitelerinde binlerce ürün var diye siteyi azına kadar oldurmayın;

Bu madde de kendini anlatıyor zaten. Yani satışı olabilecek ve stoğunuzda çokça bulunan ürünlere odaklanırsanız daha iyi olacaktır. Böylece ticari döngünüz yavaşlamaz.

Şimdilik bu kadar madde yeterlidir. Zamanla bu madde sayısını 30’a kadar çıkaracağız 🙂

  1. harika bir makale gerçekten çok güzel anlatım olmuş. şimdi web sayfamızda sizden aldığımız bu değerli bilgileri uygulama adımları atacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir