seo
Blog

Yerel İşletmeler İçin SEO Çalışması

Yorum Yap, Düşüncelerini Belirt!

Yerel işletmeler çok dar bir müşteri potansiyeline sahiptirler. Bunun nedeni de bulundukları konumun takılıp kalmalarıdır. Bunun aşmak için internete giriş yaparlar. Ancak aylar geçtikten sonra hiç bir satış olmaması ve siteye sadece işletme sahibinin girmesi internetin aslında potansiyel müşteri saihibi olan bir yer olmadığını işletme sahibi düşünür. Halbuki nasıl mağazaya müşteri çekmek için tabela yaptırıyor, broşür bastırıyor ve çeşitli offline reklam çalışmaları yapıyorsa internette de bir takım çalışmalar yapmak gereklidir. Bunun en büyük karşılığı da seodur. Daha doğrusu organik seo‘dur.

Daha önce paylaştığımız tek mağazalı işletmeler için için seo önerileri blog yazımıza ve Google my business nedir başlıklı içeriğimize de bakmanızı tavsiye ederiz.

Yerel Seo Çalışması

Seo işletmeler için bir nimettir. Özellikle bir yere sıkışmış ve gelen geçen dışında bir müşteri potansiyeli olmayan işletmeler için. Sipariş almak ve satış yapmak için kaliteli içerikler bulunan, güzel hazırlanmış, hızlı ve ziyaretçilere uygun bir web site seo için en ideal sitedir. Bu işte uzman bir işletmeye ya da danışmana başvurarak yardım almak en iyi tercih olacaktır. Çünkü seo zorlu bir süreçtir ve profesyonellik ister. Siteyi açıp reklamlara abanmak işletmeninin bütçesini tüketmekten başka hiç bir şey yapmaz. Bu yüzden de yerel seo çalışmalarında uzman bir seo danışmanı ile çalışmak doğru bir yatırım olacaktır.

İstanbul Page yerel işletmelerin kurumsal ve eticaret sitelerine seo danışmanlığı hizmeti vermektedir. Bunun için bizimle mrb@istanbulpage.com ya da 0551 172 70 86 telefon & whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.